فواید ویتامین e

***09172057146***

09172057146

وارد کننده و پخش کننده انواع  لوازم ارایشی

خرید عمده و تکی

قیمت ارزان و جنس اصلی

📱09172057146📱

جهت ارتباط با ما و درخواست لیست موجودی و قیمت با این شماره در تماس باشید

سرکار خانم  خاکسار:09172057146

.

8 مزیت منحصر به فرد ویتامین E
بدن شما از ویتامین E برای اهداف متعددی استفاده می کند، از جمله محافظت از شما در برابر استرس اکسیداتیو و حمایت از سیستم ایمنی. شما می توانید ویتامین E را از برخی غذاها و مکمل های غذایی دریافت کنید.

اگرچه ویتامین E اغلب به عنوان یک ترکیب واحد در نظر گرفته می شود، اما در واقع گروهی از هشت ترکیب محلول در چربی با اثرات آنتی اکسیدانی قوی است .

از بین این هشت شکل شیمیایی، آلفا توکوفرول به بهترین وجه نیازهای غذایی انسان را برآورده می کند .

ویتامین E به طور طبیعی در برخی غذاها از جمله دانه ها، مغزها، برخی سبزیجات و برخی محصولات غنی شده وجود دارد. همچنین می توانید آن را به عنوان یک مکمل غذایی مصرف کنید.

نقش های زیادی در بدن شما ایفا می کند. شاید بیشتر به دلیل اثرات آنتی اکسیدانی اش شناخته شده باشد، که با خنثی کردن مولکول های مضر به نام رادیکال های آزاد، از سلول های شما در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می کند. علاوه بر این، برای عملکرد مناسب ایمنی و سیگنال دهی سلولی مورد نیاز است .

به همین دلیل جای تعجب نیست که تحقیقات نشان می دهد مصرف مکمل های ویتامین E ممکن است از چندین جهت برای سلامتی شما مفید باشد.

1)ممکن است نشانگرهای استرس اکسیداتیو را کاهش دهد و دفاع آنتی اکسیدانی را بهبود بخشد

استرس اکسیداتیو شرایطی است که زمانی رخ می دهد که بین دفاع آنتی اکسیدانی بدن و تولید و تجمع ترکیباتی به نام گونه های فعال اکسیژن (ROS) عدم تعادل وجود داشته باشد. این می تواند منجر به آسیب سلولی و افزایش خطر بیماری شود.

از آنجایی که ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی در بدن عمل می کند، مطالعات نشان داده است که مکمل با دوزهای بالای آن می تواند نشانگرهای استرس اکسیداتیو را کاهش دهد و دفاع آنتی اکسیدانی را در برخی از جمعیت ها تقویت کند (منبع مورد اعتماد).

به عنوان مثال، یک مطالعه در سال 2018 روی 54 فرد مبتلا به نفروپاتی دیابتی – آسیب کلیوی ناشی از قند خون بالا – نشان داد که مصرف مکمل با 800 واحد بین المللی ویتامین E در روز به مدت 12 هفته به طور قابل توجهی باعث افزایش سطح گلوتاتیون پراکسیداز (GPx) در مقایسه با دارونما شد (4Trusted). منبع).

GPx گروهی از آنزیم های آنتی اکسیدانی است که از سلول های شما در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می کند.

2)ممکن است عوامل خطر بیماری قلبی را کاهش دهد

فشار خون بالا و سطوح بالای چربی های خون مانند کلسترول LDL (بد) و تری گلیسیرید ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد.

به طور امیدوارکننده، تحقیقات نشان می دهد که مکمل های ویتامین E ممکن است به کاهش عوامل خطر بیماری قلبی مانند این در برخی افراد کمک کند.

بررسی 18 مطالعه در سال 2019 نشان داد که در مقایسه با درمان‌های پلاسبو، مکمل‌های ویتامین E به طور قابل‌توجهی فشار خون سیستولیک اما نه دیاستولیک را کاهش می‌دهند.

برخی از مطالعات همچنین نشان می‌دهند که مصرف ویتامین E همراه با مکمل‌های امگا 3 ممکن است سطح LDL و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به سندرم متابولیک کاهش دهد – مجموعه‌ای از شرایط، از جمله سطوح بالای چربی خون، که خطر بیماری قلبی و سایر شرایط سلامتی را افزایش می‌دهد.

3) ممکن است برای افراد مبتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) مفید باشد.

NAFLD شامل تعدادی از شرایط است . که باعث تجمع چربی در کبد در افرادی می شود . که الکل کم مصرف می کنند یا اصلا الکل مصرف نمی کنند.

بر اساس یافته های تحقیقاتی، مکمل های ویتامین E ممکن است. برخی از جنبه های سلامتی را در افراد مبتلا به NAFLD بهبود بخشد.

یک بررسی در سال 2021 از هشت مطالعه نشان داد.که مکمل ویتامین E باعث کاهش سطح آنزیم های کبدی شده. همچنین باعث کاهش سطح چربی خون و بهبود سلامت کبد در افراد مبتلا به NAFLD می شود.

NAFLD شامل تعدادی از شرایط است . که باعث تجمع چربی در کبد در افرادی می شود . که الکل کم مصرف می کنند یا اصلا الکل مصرف نمی کنند.

جنبه ی دیگر

بر اساس یافته های تحقیقاتی، مکمل های ویتامین E ممکن است برخی از جنبه های سلامتی را در افراد مبتلا به NAFLD بهبود بخشد.

یک بررسی در سال 2021 از هشت مطالعه نشان داد . که مکمل ویتامین E باعث کاهش سطح آنزیم های کبدی آلانین آمینوترانسفراز (ALT) و آسپارتات آمینوترانسفراز (AST) می شود. همچنین باعث کاهش سطح چربی خون و بهبود سلامت کبد در افراد مبتلا به NAFLD می شود.

ممکن است برای سلامت پوست مفید باشد. مکمل های ویتامین E ممکن است برای افرادی که دارای برخی از اختلالات پوستی مانند اگزما هستند مفید باشد.
ممکن است برای سلامت شناختی مفید باشد. حفظ سطح مطلوب ویتامین E و مصرف مکمل ها ممکن است به محافظت در برابر زوال شناختی کمک کند.
ممکن است برای افراد مسن مفید باشد. از آنجایی که ویتامین E نقش مهمی در سلامتی ایفا می کند. مانند کاهش التهاب و بهبود عملکرد سیستم ایمنی. مکمل ها ممکن است برای افرادی که نیازهای بیشتری دارند یا در رژیم غذایی خود به اندازه کافی دریافت نمی کنند. مانند برخی از افراد مسن مفید باشد .
ممکن است عملکرد ریه را بهبود بخشد. مطالعات نشان داده‌اند که مکمل‌های ویتامین E می‌توانند عملکرد ریه و برخی علائم آسم را در کودکان و بزرگسالان بهبود بخشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *